Střelecký pozorovací zaměřovač CRANE s nechlazenou termovizní kamerou pro zbraňové stanice

do dálkově ovládaných zbraňových stanic

Střelecký pozorovací zaměřovač CRANE SR1G, XSR a SR je multi-senzorový elektro-optický kontejner vyvinutý pro integraci do dálkově ovládaných zbraňových stanic. Toto zařízení je používáno k zaměřování cílů v aplikacích krátkého a středního dosahu. Primárně může být nainstalováno na zbraňové stanice, avšak díky své všestrannosti ho lze taktéž použít na vozidla, tanky nebo věže.

Kombinace snímačů uvnitř kontejneru zajišťují schopnost systému vidět za všech povětrnostních a světelných podmínek.

Jsou zde tři typy snímačů - denní kamera, noční kamera a LRF.

Denní větev:

  • pro typ SR1G je denní vidění poskytováno kombinací denní kamery s pevným ohniskem a zoomovací kamery s barevným a černobílým režimem
  • pro typ XSR je denní vidění zajištěno pouze pomocí zoomovací kamery s barevným a černobílým režimem
  • pro typ SR je zde kombinace dvou denních kamer s pevným ohniskem a zoomovací kamery s barevným a černobílým režimem.

 

Noční větev:

U všech typů zajišťuje noční vidění NECHLAZENÁ termovizní kamera.

LRF:

Dálkové měření je prováděno pro oči bezpečným laserem.

 

Tělo kontejnerů je odolné vůči vibracím a všem vnějším vlivům. Výhodou kontejneru je jeho relativně kompaktní velikost. Jeho rozměry jsou navrženy tak, aby byl univerzální pro různé kombinace snímačů.

Specifikace

CRANE - STŘELECKÝ POZOROVACÍ ZAMĚŘOVAČ XSR SR  SR1G
IR KAMERA
Senzor 640 x 512 VOx Microbolometer 640 x 512 VOx Microbolometer 1024 x 768 VOx Microbolometer
Teplotní citlivost <60 mK při f/1,1 (WFOV)
<128 mK při f/1,6 (NFOV)
<60 mK při f/1,1 (WFOV)
<128 mK při f/1,6 (NFOV)
<40 mK při f/1,1 (WFOV)
<90 mK při f/1,6 (NFOV)
Zorné pole úzké: 4,6°
široké: 14,3°
úzké: 4,6°
široké: 14,3°
úzké: 6,1°
široké: 18,1°
ZOOM KAMERA
Senzor 1/2,8” Exmor CMOS 1/4” EXview HAD CCD 1/2,8” Exmor CMOS
Zoom 30x optický
12x digitální
36x optický
12x digitální
30x optický
12x digitální
Citlivost barevný: 0,1 lx
B/W: 0,006 lx
barevný: 1,4 lx
B/W: 0,1 lx
barevný: 0,1 lx
B/W: 0,006 lx
Zorné pole úzké: 2,3°
široké: 63,7°
úzké: 1,7°
široké: 57,8°
úzké: 2,3°
 široké: 63,7°
PEVNÁ MONOCHROMATICKÁ KAMERA - ÚZKÁ
Senzor - 1/2” EXview CCD 1/2” CCD, monochromatický
Zoom - Pevný Pevný
Citlivost - 0,002 lx při F/1,4  0,5 lx
Zorné pole - 4,6° 3,7° 
PEVNÁ MONOCHROMATICKÁ KAMERA - ŠIROKÁ
Senzor - 1/2” EXview CCD -
Zoom - Pevný -
Citlivost - 0,002 lx při F/1,4  -
Zorné pole - 14°  -
LASEROVÝ DÁLKOMĚR
Vlnová délka 1550 nm 1550 nm  1550 nm 
Maximální dosah 6 000 m  6 000 m 32 000 m 
OSTATNÍ
Rozhraní RS-422; Ethernet 1000BASE-T  RS-422 Ethernet 1000BASE-T 
Video výstup 1 V (p-p), 75 Ω nevyvážený; GigE  1 V (p-p), 75 Ω nevyvážený GigE 
Napájení 24 V DC (18 – 32 V)   24 V DC (18 – 32 V) 24 V DC (18 – 32 V) 
Provozní teplota -32 °C až +55 °C   -32 °C až +55 °C -32 °C až +55 °C 
Skladovací teplota -40 °C až +60 °C   -40 °C až +60 °C -40 °C až +60 °C 
Stupeň krytí
IP 66  IP 66 IP 66 
Hmotnost <12 kg  <15 kg <15 kg 
Rozměry (š x h x v) 282 x 223 x 172 mm 236 x 229 x 260 mm  320 x 260 x 262 mm 
Standard MIL-STD 810G  MIL-STD 810G  MIL-STD 810G 

 

Všechny specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Foto je pouze ilustrativní.